Jak vybrat kvalitní zahradní nábytek

Zahradní nábytek musí vydržet mnohem více než interiérový nábytek. Při jeho výběru se inspirujte následujícími pravidly:

  • Umělý ratan je podstatně odolnější než pravý ratan, navíc se snadno udržuje.
  • Největší zátěž povětrnostními vlivy snese exotické dřevo v čele s teakem.
  • Domácí dřeva vyžadují speciální impregnaci nebo lak.
  • U kovového nábytku je důležitá kvalitní povrchová úprava.

Pro který materiál se nakonec rozhodnete, závisí na vašem vkusu a pojetí prostorů, které vybavujete. Nemáte-li dostatek místa, zvolte praktický skládací nábytek, nebo alespoň stohovatelné židle.

Nejoblíbenější materiály pro zahradní nábytek

Exotické dřevo – teak, akácie, durian, meranti či eukalyptus – vyniká tvrdostí a odolností vůči nepříznivému počasí. Zahradní nábytek z exotického dřeva je díky jedinečnému vzhledu velmi žádaný do exteriérů i interiérů. Jednou ročně se však musí napustit teakovým olejem, jen tak si uchová své skvělé vlastnosti.

Kov – je velmi praktický. Kovový zahradní nábytek můžete mít venku prakticky celoročně, a v zimě s ním ještě uděláte parádu v hale nebo na verandě. Je tak elegantní, že ho lze umístit dovnitř i záměrně. Kovový nábytek často zdobí zahrádky restaurací nebo vnitřní prostory kaváren či cukráren. 

Umělý ratan – nabízí vynikající estetické i užitné vlastnosti, je pevný a téměř bezúdržbový. Neohrozí ho žádné výkyvy počasí, voda, UV záření ani mrazy. Sedací soupravy z umělého ratanu vám i venku zajistí stejně pohodlné sezení jako doma.

Masiv – je nepřekonatelný pro svou krásu, vůni a unikátní strukturu. Ať už si vyberete dřevěné sestavy, nebo samostatné lavice, křesla, židle a stoly, masiv vám bude na zahradě nebo terase dobře sloužit mnoho let. Podpořte české výrobce, kteří nabízejí mimořádnou kvalitu použitého borovicového dřeva síly 32 mm.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *