Jak vybrat kvalitní zahradní nábytek

Zahradní nábytek musí vydržet mnohem více než interiérový nábytek. Při jeho výběru se inspirujte následujícími pravidly:

  • Umělý ratan je podstatně odolnější než pravý ratan, navíc se snadno udržuje.
  • Největší zátěž povětrnostními vlivy snese exotické dřevo v čele s teakem.
  • Domácí dřeva vyžadují speciální impregnaci nebo lak.
  • U kovového nábytku je důležitá kvalitní povrchová úprava.

Pro který materiál se nakonec rozhodnete, závisí na vašem vkusu a pojetí prostorů, které vybavujete. Nemáte-li dostatek místa, zvolte praktický skládací nábytek, nebo alespoň stohovatelné židle.

Nejoblíbenější materiály pro zahradní nábytek

Exotické dřevo – teak, akácie, durian, meranti či eukalyptus – vyniká tvrdostí a odolností vůči nepříznivému počasí. Zahradní nábytek z exotického dřeva je díky jedinečnému vzhledu velmi žádaný do exteriérů i interiérů. Jednou ročně se však musí napustit teakovým olejem, jen tak si uchová své skvělé vlastnosti.

Kov – je velmi praktický. Kovový zahradní nábytek můžete mít venku prakticky celoročně, a v zimě s ním ještě uděláte parádu v hale nebo na verandě. Je tak elegantní, že ho lze umístit dovnitř i záměrně. Kovový nábytek často zdobí zahrádky restaurací nebo vnitřní prostory kaváren či cukráren. 

Umělý ratan – nabízí vynikající estetické i užitné vlastnosti, je pevný a téměř bezúdržbový. Neohrozí ho žádné výkyvy počasí, voda, UV záření ani mrazy. Sedací soupravy z umělého ratanu vám i venku zajistí stejně pohodlné sezení jako doma.

Masiv – je nepřekonatelný pro svou krásu, vůni a unikátní strukturu. Ať už si vyberete dřevěné sestavy, nebo samostatné lavice, křesla, židle a stoly, masiv vám bude na zahradě nebo terase dobře sloužit mnoho let. Podpořte české výrobce, kteří nabízejí mimořádnou kvalitu použitého borovicového dřeva síly 32 mm.